ejcc csc csc
Praha hostí evropskou kvalifikaci pro juniorské mistrovství světa v curlingu: český tým juniorů usiluje o postup

Specializovaná curlingová hala v Praze-Roztylech přivítá od neděle 3. ledna 2010 dvacettři národních juniorských týmů z celé Evropy. Utkají se na druhém nejdůležitějším podniku světového juniorského curlingu, evropské kvalifikaci pro mistrovství světa (European Junior Curling Challenge – EJCC). Tento prestižní turnaj se po dvou letech – a navíc již potřetí - vrací do Prahy.
Reprezentační tým České republiky se v Praze pokusí o postup na Mistrovství světa juniorů v curlingu 2010. Na březnový světový šampionát do Švýcarska, kde se představí pouhá desítka nejlepších družstev ze všech kontinentů, se z loňského mistrovství světa již přímo kvalifikoval tým českých juniorek. Tým chlapců se naposledy zúčastnil MSJ v roce 2008.
Specializovaná hala v Praze-Roztylech, která poskytuje kvalitní zázemí na úrovni evropských standardů, bude jistě svědkem kvalitních a napínavých utkání. Na mistrovství světa totiž postoupí pouze jedno nejlepší družstvo z každé kategorie. K největším favoritům mezi juniory patří vedle domácího týmu Němci, Francouzi a Italové, mezi juniorkami pak Norky, Němky a Italky.
Od neděle 3. ledna do čtvrtka 7. ledna se budou hrát zápasy ve skupinách, v pátek 8. ledna vyvrcholí turnaj semifinálovými a finálovými boji.
Pro více informací kontaktujte Miloše Plzáka na email curling@cstv.cz nebo na tel. 272 931 788.